Klima Arıza

Kocaeli Kombi Tamiri
Klima Bakım
20 Haziran 2020

Klima arıza, Kocaeli Kombi Petek firmamız gibi profesyonel olarak bu hizmeti çözmek adına uğraş gösteren, tecrübeli, ekipler ile çözülemeyecek arızalar olmasa dahi sizin için problem yaratabilecek düzeylere çıkabilir. Bulunduğunuz ortamın ısı derecesini kendinize uygun ayarlamanız adına bir nevi yatırım yapmış olduğunuz makineniz, sizin için sinir ve stres kaynağı olabilir. Sitemizde bulunan klima bakım yazımızda da bahsettiğimiz üzere, düzenli bir bakım uygulanmadığı zaman size uzun vadede kaçınmak isteyeceğiniz miktarda masraflar çıkartabilecek olan makinelerinizi, arıza yapmadan önce yaptıracağınız bakım hizmetlerimiz ile bu süreçten kurtarabilirsiniz. Kocaeli Kombi Petek olarak, Klima Arıza, Klima Bakım gibi sorunların çözüm garantisini her zaman verdik, vermeye de devam ediyoruz. Blog yazımızdan olabildiğince maksimum seviyede yararlanabilmeniz adına sizlere klima arızalarından biraz bahsetmek istedik. Bu sayede arıza olduğuna dair kesin bir düşünceye varabilme ihtimaliniz hayli yukarı çıkabilir.

 Klima arıza, kullanıcıların dikkatli veya titiz bir tutum sergilenmesi halinde rahat bir şekilde fark edebilecekleri sorunlardır. Bunların en başında tahmin edebileceği üzere klimanızın çalışmamasıdır. Bu problemi tetikleyen en büyük sebep, klimanıza enerjinin gitmemesi olabilir. Böyle bir konuda Kocaeli Kombi Petek olarak kontrol edilmesi gereken ilk yerin, klimanın şebekeye bağlandığı prizin veya gerilimin bulunduğu hattı kontroldür. Bunun yanı sıra klimanızın çalışma anahtarı kontrol edilmelidir. Arızanın kendisi direkt anahtar olabilir. Bunun yanı sıra fan motorunuzda, kompresörünüzde arıza sorunu olabilir. Bu iki sistemin ayrı ayrı kontrol edilmesi gerekebilir. Çalışmamasındaki sebep sadece makineniz olmayabilir. Makinenizi kontrol etmenizi sağlayan uzaktan kumandanızda da sorun yaşanabilir.

 Klima arıza sorunlarında en çok karşılaşılan problemlerden birisi, Kocaeli Kombi Petek olarak yılların verdiği tecrübeler ile sabit olarak, klimanın fan motorunun çalışıyor olmasına rağmen klimanızın soğutma veya ısıtma eylemini gerçekleştirmemesidir. Genel olarak servis arandığı zaman klimanın çalıştığını fakat asıl eylemini gerçekleştirmediği söylenir. Bu gibi problemlerde termostatın arızalı olduğu veya kontrolünde bir problem yaşandığı sıkça görülür. Kompresör termiği arızalı durumda olduğu için bu işlemi gerçekleştirememe ihtimali yüksektir. Ayrıca kompresör rölesine yaşanan bir aksaklık da buna sebep oluyor olabilir. Bu gibi durumlarda Kocaeli Kombi Petek servisimizi arayarak profesyonel servis almanız sizi gelecekte yapacağınız masraflı tamir masraflarından kurtarır. Kalkınma kondansatörü arızalı durumda olabilir. Bu tarz arızalarda profesyonel destek almak yerine kendi imkanlarınız ile tamirat yapma girişiminde bulunursanız, yapacağınız ufak hatalar ile masrafları çoğaltabilirsiniz.

 Klima arıza, vatandaşlarımızın çözebileceği problemler gibi görünse bile, Kocaeli Kombi Petek firmamız gibi profesyonel destek ve hizmet sağlayan ekipler ile görüşmeniz sizi geleceğe dair yapacağınız harcamalardan kaçınmanızı sağlarken sahip olduğunuz klimanın en iyi seviyelerde performans göstermesine olanak sağlar. Kendi rahatınızı, konforunuzu ve cebinizi düşünmek adına yapabileceğiniz en faydalı davranış, profesyonel ekiplerden bu hizmeti sağlamalarını talep etmektir.  


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir