Klima Bakım

kocaeli petek bakımı
Petek Temizliğinin Önemi
9 Haziran 2020
Klima Arıza
26 Haziran 2020
Kocaeli Kombi Tamiri

Klima bakım, sanılandan daha değerli ve detaylı bir hizmettir. Kocaeli kombi petek olarak sizlere bunun profesyonel olarak uyguluyoruz. Eğer klimanız profesyonel bir destek ile bakım hizmeti görmez ise bulunduğu ortama yarar sağladığı karar zarar da verebilir. Hatta bu zarar sağlınızı ciddi derecede etkileyecek seviyelere kadar ulaşabilir. Klima bakımı genel olarak bakıldığı zaman çok gerek duyulan bir hizmetmiş gibi durmasa bile düzenli olarak ,yılda en az 1 kere, yapılmaması zarar etmenize sebep olabilir. Ve bu zarar sadece cebinizden fedakarlık etmek ile kurtulabileceğiniz bir zarar olmayabilir. Sağlık her harcamadan önde gelir. Kocaeli kombi petek olarak bunun önüne geçiyoruz.

 Klima bakım hizmetinde Kocaeli kombi petek firmamızın verdiği hizmet gibi düzenli olarak yapılmaması/hizmet alınmaması halinde sahip olduğunuz klimanın performansında ciddi bir düşüş görülür. Sadece bununla kalmayıp kötü kokular yayabilecek olan klimanız aynı zamanda %40 gibi bir yüzdeye kadar enerji sarfiyatı artışına çıkabilir. Yani klimanız daha fazla enerji kullanmasına rağmen performansı düşer. Makinenizde bulunan kompresör dediğimiz cihaz stabil çalışmasından saparak düzensiz çalışmaya başlar. Bu nedenle ömrü azalır. Kompresörünüzün ömrünün azalması demek, kısa zamanda maliyetin artması anlamına gelir. Klimanız kendi ideallerine uygun bir filtreleme yapamayacağından dolayı klimanınız içinde toz, partikül birikmesi oluşur. Zincirleme olarak pnömoni ve küf mantarları oluşumu bunu izler. Bulunduğumuz kapalı ortamı ısıtması veya soğutması için almış bulunduğunuz klimanız, kapalı ortamda soluduğunuz havaya zarar vermeye başlar. Rahatlamak için almış olduğunuz klimanız artık sizi fibromiyalji, baş ağrısı, sinüzit, kronik yorgunluk, burun kanaması, yüz felci, alerji ve lejyoner gibi rahatsızlıklar ile tehdit etmeye başlar. Klimanızda bulunan drenaj sisteminde oluşan tıkanmalar su sızıntısına sebep olur. Bahsettiğimiz bu problem sizi büyük masraflar ve tadilatlar yaptırmak zorunda bırakabilir. Problemler sadece bununla kısıtlı değildir. Aynı zamanda elektrik tesisatında oluşacak oksitlenmeler beklenildiğinden daha büyük arızalara neden olabilir. Kocaeli kombi petek firmamız verdiği profesyonel klima bakım hizmetleri ile bu saydığımız olumsuz faktörlerin gerçekleşmemesini sağlar.

 Kocaeli klima kombi klima bakım hizmetinden yararlanmak sizi gelecek dönemde yapacağınız büyük tamir masraflarından kurtarırken, bulunduğunuz evinizde, ofisinizde veya klimayı kullandığınız alanda arkadaşlarınızın, ailenizin ve klima kullandığınız ortama her giren çıkan bireyin daha temiz bir hava solumasını sağlar. Bu bakım klimanızın ömrünü uzamasına sebep olurken performansına direkt etki eder. Düzenli çalışan klimanız daha az elektrik sarf eder. İstediğiniz mevsimde istediğiniz ihtiyacı karşılayacak düzeyde ısıtır veya soğutur. Düzenli olarak kontrol edilen ve bakım hizmeti yapılan klimanız, beklenmedik zamanlarda arıza vererek sizi mağdur durumda bırakmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir